Esetleg Ön is azon internet felhasználók közé tartozik, akiknek kitűzött célja, hogy routeren keresztül kapcsolódjon a gyors és stabil internethez, és éppen azon gondolkodik, hogy a 2,4GHz vagy az 5 GHz frekvencián működő a jobb. Melyik lesz jobb és felel meg az Ön elvárásainak?
A bevezetőben feltett kérdésekre nem is olyan egyszerű válaszolni, mint azt első nekifutásra gondolnánk. Mindegyik frekvenciának megvan a maga előnye, ám egyik sem mentes azon részletektől, amelyek a gyakorlatban talán nem felelnek meg Önnek. Tehát az eszköz kiválasztása előtt gondosan vegye számba az összes lehetőséget és ismerje meg az egyes routerek tulajdonságait.
A mai modern wifi routerek két különböző frekvencián működnek. A sebesség szempontjából mindenképpen jobb az átvitel az 5 GHz-es sávban. Az optimális feltételek mellett elvégzett tesztek eredményei azt mutatták, hogy valóban sokkal gyorsabbak a letöltés (download) és feltöltés (upload) területén. Természetesen az említett optimális feltételeket nem lehet mindig biztosítani. Rövid távolságra létrehozott, akadálymentes kapcsolat esetén az 5GHz-es frekvencia működése zavartalan, de ez a sáv általában lazább, mint a 2,4GHz -es frekvencia. Ez nem kívánt zavarokat eredményezhet. Másrészről az alacsonyabb frekvencia, tehát a 2,4GHz-es sokkal jobban kezeli az előforduló akadályokat, még akkor is, ha jóval lassabb.
A mai modern routerek legtöbb modellje problémák nélkül továbbít jelet mindkét frekvencián egyidejűleg, tehát vagy manuálisan választjuk ki a kívánt frekvenciát a fogadó eszközön, vagy az eszköz automatikusan maga állítja be azt a frekvenciát, amely az adott időszakban jobb kapcsolatot biztosít. Ezért, ha úgy dönt, hogy saját otthoni vezeték nélküli hálózatát wifi routeren keresztül állítja be, mindenképpen úgy válassza meg annak helyét, hogy a vétel a lehető legegyszerűbb legyen és ne zavarja, árnyékolja semmi a sugárzott jelet. Mindkét frekvenciát egy azon időben használhatja, és az egyes eszközöket ahhoz a hálózathoz tudja csatlakoztatni, amelyiken jobban kifizetődik azok működtetése.
A számítástechnikai kapacitás hiánya akadályozza a mesterséges intelligencia fejlődését. Az OpenAI új termékek, például a vizuális felismeréssel ellátott továbbfejlesztett ChatGPT, valamint a DALL-E és Sora új verzióinak fejlesztése során problémákkal küzd. Az AI modellek növekvő bonyolultsága óriási számítási kapacitást igényel, ami lelassítja az innovációt és az új funkciók piacra dobását.
A streaming platformok hatalmas fellendülést tapasztalnak, megváltoztatva a játékosok és nézők játékvilágról alkotott képét. A felhőalapú játékok, a kiterjesztett és virtuális valóság megjelenésével, valamint a monetizáció egyre bővülő lehetőségeivel a játék és a streaming többé válik, mint csak hobbi. Nézzük meg, mi vár ránk a játék streaming terén az elkövetkező években.
A felhőalapú és a helyi tárhely között döntene az adatok mentése kapcsán? Összehasonlítottuk mindkét megoldást, azok előnyeit és hátrányait, valamint gyakorlati tanácsokat adunk az adatai védelmére. Megtudhatja, melyik megoldás felelne meg az igényeinek, és hogyan állíthat be egy mentőrendszert, amely megóvja fontos fájljait a veszteségtől és a kiberveszélyektől.
A router az otthoni hálózat védelmének kulcsa. Ezért célozza meg a hacker-ek többsége: nemcsak érzékeny adatait és fájljait szerezhetik meg általa, hanem további támadásokhoz is felhasználhatják. Ismerje meg, hogyan védheti meg magát tőlük.
Az internetes anonimitás sok felhasználót vonz, de valóban elérhető? Fedezze fel a VPN és a Tor erejét, amelyek láthatatlanságot ígérnek az online világban. Útmutatónk megmutatja, hogyan minimalizálhatja digitális lábnyomát és hogyan mozoghat biztonságosan a kiber térben.
A Google a Kairos Powerrel kötött együttműködést, és azt tervezi, hogy adatközpontjait kis moduláris reaktorokkal fogja üzemeltetni. A cél a 2030-ig 500 MW kibocsátásmentes energia biztosítása. Az ambiciózus terv technikai és társadalmi kihívásokkal egyaránt szembesül.