Az amerikai kormány vizsgálatot indított a kínai TP-Link cég ellen, amely a routerek piacának 65%-át uralja. Az ok: a nemzetbiztonsággal kapcsolatos aggodalmak, miután kiderült, hogy eszközeiket zsarolóvírustámadások során használták.
Van otthon TP-Link terméke? Akkor sajnos rossz híreink vannak ön számára. Az USA vizsgálatot indított e vállalat ellen, amely az amerikai router piac 65%-át uralja. Az ok a nemzetbiztonsággal kapcsolatos komoly aggodalmak és az esetleges kibertámadások.
A Microsoft nemrégiben felfedezte, hogy megbizatlan TP-Link routereket zsarolóvírustámadások során használtak fel. A szakértők ezért figyelmeztetnek a biztonsági hibák lassú megoldására, amelyek belépési pontként szolgálhatnak kémkedéshez, adatlopáshoz vagy infrastruktúrális zavarokhoz.
A TP-Link azonban nem akárhogy gyártó - routerei az Amazon legkeresettebb modelljeinek 6-ból 10 legjobb helyét foglalják el. A legnépszerűbb modellek az Archer AX21 és AX1800.
Velük szemben az amerikai kereskedelmi, védelmi és igazságügyi minisztérium is részt vesz a vizsgálatban. Az amerikai hatóságok most azt vizsgálják, hogy a vállalat az eszközöket az előállítási költségek alatt értékesíti-e, ami ellentmondásban lehet az antitröszt törvényekkel. A helyzet hasonló a másik kínai óriások, mint a Huawei és a ZTE sorsához, akik már szembesültek korlátozásokkal az amerikai piacon.
Az esetleges tilalom drámai módon megváltoztathatja a routerek piacát, és befolyásolhatja a milliónyi háztartást, amelyek megfizethető megoldásokra támaszkodnak. A TP-Link nyilatkozatot tett, amelyben kifejezte azon szándékát, hogy együttműködjön a hatóságokkal és bizonyítsa, hogy biztonsági intézkedéseik megfelelnek a szabványoknak.
Jelenleg tehát nincs ok pánikra. A vizsgálat még folyamatban van, és a TP-Link kész minden biztonsági kihívást kezelni. Ennek ellenére érdemes megfontolni, hogy az ön routere rendszeresen frissül-e, és alkalmazzák-e az összes elérhető biztonsági intézkedést.
A Minecraft: Education Edition összekapcsolja a népszerű játékvilágot az oktatással. A gyerekek felfedezhetik a programozást, együttműködhetnek problémamegoldás közben, és új készségeket tanulhatnak a kreativitással teli ismerős környezetben. Hogyan működik és alkalmas-e kisebb gyerekek számára is?
Az Alice egy oktatási platform, amely lehetővé teszi a gyerekek és diákok számára, hogy megismerjék a programozás világát 3D animációk, interaktív történetek és egyszerű játékok készítése révén. Alkalmas általános iskolásoknak és főiskolai felhasználóknak egyaránt. Mit kínál és hogyan működik?
Az OpenAI a karácsonyi akcióját, a „12 nap OpenAI”-t egy forradalmi o3 modell és annak kisebb verziója, az o3-mini bejelentésével zárta. Az új modell jelentős javulást ígér az érvelés és a komplex feladatok megoldásának területén. Egyelőre csak a biztonsági kutatók számára lesz elérhető.
A SpaceX az új-zélandi One NZ operátorral együttműködve elindította az első országos műholdhálózatot SMS üzenetek küldésére. Ez az áttörő szolgáltatás lehetővé teszi a kommunikációt olyan területeken is, ahol nincs hagyományos mobiljel. Jelenleg csak négy telefonmodellt támogat, és az üzenetek kézbesítése akár 10 percet is igénybe vehet.
A Tynker egy modern platform, amely szórakoztató módon tanítja a gyerekeket programozni. A vizuális blokkok segítségével saját játékokat, animációkat hozhatnak létre, vagy robotokat irányíthatnak. A platform támogatja a kreativitást, a logikus gondolkodást, és lehetőséget ad a gyerekeknek, hogy játékos módon ismerkedjenek meg a technológiával. Fedezze fel, hogyan működik, és miben jobb vagy rosszabb, mint más platformok.
Digitális áramszünet. A ChatGPT, Sora, Instagram és a Facebook nem működtek. Milliók maradtak hozzáférés nélkül kedvenc szolgáltatásaikhoz. A kimaradások rámutattak az online világ törékenységére és a technológiák iránti függőségre. Az OpenAI szerverproblémákkal küzdött, míg a Meta globális kimaradást tapasztalt. Mi történik a technológiai óriások falai mögött?